Цолонд тодорхойлогдсон уяачдын нэрс гарчээ

65465

“Улсын баяр наадмын болон Засгийн газрын шийдвэрээр хийж байгаа шигшмэл, бүсийн уралдааны хурдан морины уралдаанд хурдан морь нь 4 удаа түрүүлсэн, эсхүл 8 удаа айрагдсан уяачид улсын алдарт уяач, хурдан морь нь 6 удаа түрүүлсэн, эсхүл 12 удаа айрагдсан уяачид улсын манлай уяач, хурдан морь нь 10 удаа түрүүлсэн, эсхүл 20 удаа айрагдсан уяачид улсын тод манлай уяач цол  олгоно” гэж Үндэсний их баяр наадмын тухай хуулинд заасан.

Дээрх хуулийн дагуу улсын алдар цолны болзол биелүүлсэн дараах уяачдыг ММСУХ-оос Алдарт, Манлай, Тод манлай цолонд тодорхойлжээ.

Монгол улсын Тод манлай уяач

1. Бэгзсүрэнгийн Содномцог – Завхан аймгийн Цэцэн-Уул сум

2. Батхүрэлийн Бат-Өлзий – Хэнтий аймгийн Дадал сум

3. Банзрагчийн Билэгдэмбэрэл – Төв аймгийн Лүн сум

4. Түмэндэлгэрийн Ихбаяр – Төв аймгийн Сэргэлэн сум

5. Сарийсүрэнгийн Төмөр-Очир – Сүхбаатар аймгийн Түмэнцогт сум

6. Дашзэвэгийн Дагвадорж – Завхан аймгийн Яруу сум

7. Банзаргчийн Жанчив – Төв аймгийн Сэргэлэн сум

8. Дашдэмбэрэлийн Бат-Эрдэнэ – Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сум

9. Чимэддоржийн Ганзориг – Архангай аймгийн Ихтамир сум

Монгол улсын Манлай уяач

1. Галын Баттөмөр – Төв аймгийн Баянжаргалан сум

2. Доржсүрэнгийн Цэнд-Аюуш – Увс аймгийн Өндөрхангай сум

3. Дамбын Хишигжаргал – Булган аймгийн Гурванбулаг сум

4. Ононгийн Батбилэг – Төв аймгийн Сэргэлэн сум

5. Туваанжавын Гантөмөр – Говь-Алтай аймгийн Халиун сум

6. Гончигийн Содном – Хэнтий аймгийн Баян-Адарга сум

7. Миеэгомбын Энхболд – Төв аймгийн Баян сум

8. Пүрэвийн Мэндбаяр – Булган аймгийн Гурванбулаг сум

9. Батулгын Сүхбаатар – Төв аймгийн Сэргэлэн сум

Монгол улсын Алдарт уяач

1. Батчулууны Ерөөлт – Ховд аймгийн Чандмань сум

2. Бандиагийн Баярсайхан – Дундговь аймгийн Хулд сум

3. Намнангийн Дарамренчин – Хэнтий аймгийн Дадал сум

4. Дайдийхүүгийн Баяраа – Завхан аймгийн Дөрвөлжин сум

5. Рагчаагийн Ооёо – Сүхбаатар аймгийн Халзан сум

6. Саашкагийн Эрдэнэбат – Төв аймгйин Сэргэлэн сум

7. Шийрэвийн Төмөрхуяг – Төв аймгийн Баянцагаан сум

8. Түвдэнгийн Батцоож – Ховд аймгийн Дарви сум

9. Намжилцэрэнгийн Даш-Өлзий – Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сум

10. Дондовын Бадрах – Хөвсгөл аймгийн Тариалан сум

11. Пүрэвдоржийн Алтансүх – Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сум

12.Цэлхээгийн Бямбасүрэн – Дундговь аймгийн Дэрэн сум

13. Тогтохбуянгийн Лхасүрэн – Дорноговь аймгийн Алтанширээ сум

14. Сумьяасүрэнгийн Ганзориг – Төв аймгийн Баянцогт сум

15. Бат-Очирын Цэндбаатар – Дорнод аймгийн Матад сум

16. Хоохорын Бадамсүрэн – Өмнөговь аймгийн Хүрмэн сум


URL:

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд FACT.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 9318-5050 утсаар хүлээн авна.